آنتی بلک لیست برای ایمیل سرور

SPAM

یکی از دغدغه‌های مدیران ایمیل سرورها، ثبت و بلاک شدن آی پی ایمیل سرور در بانک‌های اسپم جهانی می‌باشد. معمولاً هنگامی آی پی ایمیل سرور  وارد این فهرست‌های سیاه می‌شود، مدیران اطلاعیه‌ای دریافت نمی‌کنند؛ و این موضوع به شدت بر اعتبار و شهرت ایمیل‌سرور سازمانتان تاثیر خواهد گذاشت. به طور معمول نظارت بر اعتبار و شهرت ایمیل سرور بر عهده‌ی مدیر ایمیل سرور می‌باشد.از آنجا که معمولا مدیران ایمیل سرور در سازمان‌ها و دانشگاه‌ها، به دلیل اینکه وظایف و مسئولیت‌های دیگری نیز به عهده دارند، امکان چک کردن روزانه و حتی هفتگی همه‌ی این بانک‌ها را ندارند. این موضوع باعث می‌شود تا در صورت ثبت آی پی در بانک‌های اسپم، علاوه بر کاهش اعتبار ایمیل سرور، بسیاری از ایمیل‌های ارسالی به مقصد نرسیده و برگشت خواهد خورد.بنا بر همین موضوع، سرویس جدیدی راه‌اندازی نموده‌ایم تا دیگر مدیران محترم ایمیل سرور مجبور نباشند زمان باارزش خودتان را صرف کنترل و چک کردن بانک‌های اسپم نمائید.

با عضویت در سرویس کنترل بلک لیست، روزانه آی پی ایمیل سرور را در مهمترین بانک‌های اسپم مورد بررسی قرار داده شده و در صورتی که در بانکی آدرس آی پی سرور ایمیل شما ثبت شده بود، این کارشناسان ما خواهند بود که اقدام به خارج نمودن آی پی از لیست خواهند نمود. بدین صورت شما سرویس پایدارتری را تجربه خواهید نمود.

در سرویس آنتی بلک لیست، آی پی ایمیل سرور شما در بیش از 90 بلک لیست مهم و به صورت روزانه کنترل خواهد شد تا مطمئن شویم ایمیل سرور شما در هیچ لیست سیاهی حضور ندارد. به همین جهت دیگر دغدغه‌ی اینکه ایمیل‌های شما به دلیل حضور در بلک لیست ها به مقصد نرسد را نخواهید داشت.

چگونه می‌توانم آی‌پی ایمیل سرور را چک کنم؟

برای این منظور سایت‌های زیادی وجود دارند. یکی از معروفترین سایت‌ها (MXToolBox) است. شما می‌توانید از طریق لینک زیر وارد این سایت شده و پس از وارد نمودن آی پی ایمیل سرور خود، نتیجه‌ی جستجوی آی پی در بانک‌های اسپم را مشاهده کنید.

MXtoolbox

چرا آی پی ایمیل سرور در بلک لیست یا همان لیست سیاه ثبت می‌شود؟

برای این سوال از دیدگاه‌های مختلف می‌توان پاسخ‌های متفاوتی ارائه نمود. اما توضیحی کاربردی و ساده از دیدگاه ما این است که: ایمیل سرور شما با استانداردهای روز مطابقت نداشته و یا اقدام به ارسال هرزنامه نموده‌اید. حتی با پیاده‌سازی کامل کنترل‌های امنیتی و عدم رعایت نکاتی که ساده به نظر می‌رسند، (مثل استفاده کاربران از رمزعبورهای پیچیده) این امکان وجود دارد تا از طریق ایمیل یکی از کاربران، اسپمرها اقدام به ارسال حجم انبوهی از ایمیل‌های تبلیغاتی نمایند و در نهایت این آی‌پی سرور ایمیل شماست که به عنوان آی‌پی سیاه در بانک‌های بلک لیست ثبت خواهد شد.

سوالات متداول

با توجه به مواردی که توضیح داده شد، رعایت نکات زیر جزو حداقل اقدامات لازم می‌باشد:
  1. حتما تمامی استانداردهای امنیتی از قبیل DKIM، DomainKey، DMARC، TLS، rDNS و… را بر روی ایمیل سرور خود پیاده نمائید.
  2. محدودیت‌های لازم برای کاربران را درنظر بگیرید. به عنوان مثال زمانی که کاربران شما نیازی به ارسال انبوه ندارند، برایشان محدودیت ارسال درنظر بگیرید.
  3. پالیسی‌های امنیتی را بر روی ایمیل‌سرور خود تنظیم کنید.
  4. به کاربران در مورد خطرات ایمیل اطلاع‌رسانی نمائید.
  5. خط مشی‌های امنیتی تدوین و به اطلاع کاربران برسانید.
مطمئنا بلی؛ شما به عنوان مدیر ایمیل سرور می‌توانید از سایت‌هایی مشابه سایت بالا برای کنترل آی پی ایمیل‌سرور خود استفاده کنید و هیچ هزینه‌ای نیز پرداخت نکنید. اما این نکته را در نظر داشته باشید که مطمئنا شما کارهای مهمتری نیز دارید و شاید اینکه وقت با ارزش خود را صرف چک کردن روزانه این سایت‌ها نمائید، توجیهی نداشته باشد.
سرویس به صورت سالیانه ارائه می‌گردد. یعنی به مدت 365 روز آی‌پی ایمیل سرور شما به صورت روزانه در بانک‌های اسپم کنترل می‌شود. اما از آنجا که دغدغه‌ی مالی نیز یکی از مهمترین موارد تاثیرگذار در این سیستم بود، نهایت تلاش خود را نمودیم تا با حداقل قیمت این سرویس ارائه گردد. در حال حاضر هزینه استفاده سالیانه از این سرویس تنها 960هزار تومان می‌باشد. در واقع هزینه‌ای که شما پرداخت خواهید نمود معادل ماهیانه 80هزارتومان می‌باشد. جهت درخواست استفاده از سرویس آنتی بلک لیست ویژه ایمیل سرور می‌توانید با بخش فروش شرکت تماس حاصل نمائید.