کارگاه آموزشی
مدیریت مخاطرات شبکه های صنعتی

 ICS Risk Management

درباره دوره

سیستم های کنترل صنعتی، سیستم هایی مبتنی بر رایانه هستند که از آنها برای کنترل فرایندهای صنعتی در صنایع مختلف استفاده می شود.
استفاده گسترده از این سیستم ها در زیرساخت های حیاتی و حساس و عدم توجه به امنیت کافی در هنگام طراحی و بهره برداری آنها موجب شکل گیری حملات زیادی بر ضد شبکه های صنعتی در سال های اخیر شده است.
با تغییر نگرش نفوذگران دولتی و گروه های هکری از رخنه در شبکه های فناوری اطلاعات (IT) به شبکه های فناوری عملیاتی (OT) به دلیل ایجاد وقفه در فرایندهای تولیدی و وارد کردن خسارت های مالی سنگین و گاه جبران ناپذیر، آمارها و پیش بینی ها بیانگر روند رو به رشد تهدیدات این حوزه است.
مهمترین گام در حفاظت از شبکه های کنترل صنعتی، انجام اقدامات پیشگیرانه جهت محافظت از دارایی های فیزیکی و سایبری این شبکه ها در برابر تهدیدات است.
در این کارگاه آموزشی، با نگاهی متفاوت به فرایند ارزیابی و مدیریت مخاطرات شبکه های کنترل صنعتی و با تمرکز اصلی بر فعالیت‌های عملی، فراگیران در یک تجربه مشترک که آمیخته با فعالیت‌های گروهی است ضمن بررسی سناریوهای مختلف و پیچیده مربوط به مخاطرات خاص سیستم های کنترل صنعتی، با روش‌های شناسایی، طبقه بندی و ارزش گذاری دارایی ها آشنا شده و اصول ارزیابی و مدیریت مخاطرات را در شبکه های فناوری عملیاتی بر اساس آخرین استانداردها و بهترین تجریه های جهانی فرا می‌گیرند.
logo parsavan
با توجه به رسالت پارس آوان در راستای ارتقا دانش امنیتی پرسنل سازمان‌ها و تکیه بر دانش امنیتی کادر مجرب مشاورین شرکت، مخاطبان ضمن آشنایی کامل با زیرساخت‌های حیاتی و تجهیزات امنیتی مورد استفاده در آنها با راهکارهای امن سازی و تأمین امنیت در زیرساخت‌های حیاتی، مطابق با استانداردهای بین‌المللی و بهترین تجربه‌های جهانی آشنا شده و می‌توانند طرح‌های جامع امنیتی را که دربرگیرنده نیازهای اصلی زیرساخت‌های حیاتی در کشورمان است، در این مراکز کلیدی، اجرا و پیاده سازی کنند.

ویژگی های دوره

سرفصل مطالب

مخاطبین دوره

wallet icon

مبلغ دوره

زمان و محل برگزاری-تقویم دوره

زمان و محل برگزاری

فرم ثبت نام

متاسفانه این فرم دیگر در دسترس نیست .