Axigen جایگزینی برای IceWarp با مقیاس‌پذیری بیشتر و هزینه کمتر

Axigen جایگزینی برای IceWarp با مقیاس‌پذیری بیشتر و هزینه کمتر

انتخاب یک شرکت ارایه‌دهنده خدمات ایمیل سرور با هزینه کم و متناسب با نیاز کسب‌وکارتان کار چندن آسانی نیست. اگر به دنبال راهکارهای شرکت IceWarp یا سایر راهکارهای مشابه هستید، در این مطلب شما را با ایمیل سرور Axigen که یک گزینه جایگزین مناسب برای IceWarp است، طرح‌های مختلف آن و همچنین دیدگاه مشتریان‌اش آشنا می‌کنیم.

 

آشنایی با IceWarp

IceWarp یک شرکت نرم‌افزاری است که خدمات ایمیل سرور بیزنسی و راهکارهای مشارکتی را عرضه می‌کند. با استفاده از این خدمات، برقراری ارتباطات فوری، ایمیل، چت، تماس ویدیویی و ملاقات آنلاین بسیار آسان می‌‌شود. این راهکار همچنین یک جایگزین منسب برای Microsoft Exchange محسوب می‌شود.

از دیدگاه فنی IceWarp یک نرم‌افزار چند پردازشی با یک پایگاه داده آماده است. یعنی در محیط‌های بزرگ، بهره‌وری آن کمتر، احتمال خطا بیشتر و عیب‌یابی‌اش سختتر است. برای مدیریت این راهکار علاوه بر sysadmin به یک DBA یا همان مدیر پایگاه داده تخصصی نیاز است. در نهایت این موارد منجر به افزایش پیچیدگی‌ها و هزینه می‌شود.

درحالی که Axigen یک نرم‌افزار تک پردازشی با پایگاه داده بهینه‌سازی شده مخصوص و سیستم خوشه بندی (کلاسترینگ) داخلی برای دستیابی به حداکثر میزان مقیاس‌پذیری است. از طرفی ارایه‌دهندگان خدمات نیز نیاز به یک راهکار قوی و مقیاس‌پذیر مثل Axigen دارند تا بتوانند برای رشد کسب‌وکارشان بر آن تکیه کنند.

 

Axigen، جایگزینی برای IceWarp

رایانش ابری اهمیت بسیار زیادی برای شرکت‌های مخابراتی بزرگ دارد. ایمیل سرور Axigen مجهز به راهکار Axigen Cloud-Native است و با توجه به اصول مقیاس‌پذیری و اتوماسیون طراحی شده و در نتیجه یک ایمیل سرور امن مقیاس‌پذیر بر اساس مخزن‌های داکر و کوبرنتیز است.

برای آشنایی بیشتر با مفهوم ابر بومی یا Cloud Native اینجا کلیک کنید.

این راهکار به صورت کامل با محیط IT شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات اینترنت، خدمات میزبانی وب و شرکت‌های مخابراتی ادغام می‌شود و همه مزایای رایانش ابری از جمله موارد زیر را در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهد:

 • دسترسی به قدرت پردازشی نامحدود در هنگام نیاز؛
 • مدل پرداخت متناسب با میزان رشد کسب‌وکار؛
 • کاهش مخارج فناوری اطلاعات؛
 • افزایش سرعت و چابکی؛
 • اتوماسیون؛
 • ادغام سریع‌تر.

Axigen یک راهکار ایمیل، تقویم و سیستم همکاری چند منظوره بر اساس فناوری‌های اختصاصی است. بر خلاف سایر راهکارها، این سرویس کاملاً یکپارچه، چند پلتفرمی، سازگار با برندهای مختلف و دارای قابلیت پشتیبانی از بیش از 29 زبان (از جمله زبان‌هایی که از راست به چپ نوشته می‌شوند) است. با توجه به ادغام همه ماژول‌ها در یک راهکار پیام‌رسان قوی، شرکت‌های بزرگ می‌توانند از آن برای تشکیل ساختاری بزرگ و یکپارچه استفاده کنند.

ویژگی‌ها و امکانات مهم Axigen عبارتند از:

 • اتوماسیون کامل: افزایش خودکار فضای ذخیره اطلاعات و وجود پردازش‌هایی که به تعمیر، مقیاس‌پذیری و نصب سیستم‌ها با سرعتی بسیار بیشتر از روش دستی کمک می‌کنند.
 • افزایش سرعت و چابکی: توسعه‌دهندگان (DevOp) و مدیران سیستم (Sysadmin) فریم‌ورکی قدرتمند برای مدیریت، اجرا و نگهداری نرم‌افزار ایمیل سرور خواهند داشت.
 • افزایش سطح کارایی: این راهکار بیشترین تراکم را برای صندوق پیام به ازای هر سخت‌افزار ارایه می‌کند و به مهندسان امکان می‌دهد برنامه‌های کاربردی مربوط به ایمیل را با سرعت بسیار بالایی طراحی کرده و تغییر دهند.
 • حریم خصوصی و کنترل کامل زیرساخت ایمیل: می‌توانید مجوز Axigen را برای هر نوع زیرساختی از جمله زیرساخت درون سازمانی یا ابر استفاده کنید.
 • راهکاری آماده: می‌توانید در عرض کمتر از 20 دقیقه این راهکار را تنظیم و اجرا کنید.
 • قابلیت تنظیم برند و تبلیغات: می‌توانید با پوسته‌های مختلفی که کاربر نهایی قادر به انتخاب آنهاست، رابط کاربری WebMail را به راحتی تنظیم برند کنید.
 • مهاجرت خودکار: بدون نیاز به استفاده از سیستم کلمه عبور سنتی.
 • امنیت کامل: سیستم فیلترینگ تطبیق‌پذیر این راهکار می‌تواند حفاظت لازم برای سازمان شما را فراهم کرده و تنظیمات را متناسب با نیاز تغییر دهد. همچنین این راهکار همراه قابلیت‌های ضد ویروس و ضد اسپم از شرکت‌های شناخته شده‌ای مثل Cyren و Bitdefender عرضه می‌شود.
 • پشتیبانی: امکان کمک گرفتن از تیمی حرفه‌ای برای رفع چالش‌های فنی به صورت شبانه‌روزی وجود دارد.

 

در ادامه دو تا از قابلیت‌های مهم Axign را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

1. مقیاس‌پذیری نامحدود

معماری Axigen متناسب با نیاز شرکت‌ها برای کارایی بالا و تحمل‌پذیری سیستم‌ها و سرویس‌ها در برابر خطا طراحی شده است.

بر خلاف سایر راهکارهای ایمیل غیرتوزیع شده موجود در بازار که فقط امکان مقیاس‌پذیری عمودی را از طریق ارتقای سخت‌افزاری فراهم می‌کنند، Axigen مجهز به قابلیت مقیاس‌پذیری افقی نامحدود است. Axigen همچنین برای ارا‌یه‌دهندگان سرویس‌ها امکان مقیاس‌پذیری نرم‌افزاری بر روی زیرساخت سخت‌افزاری دلخواه خودشان را فراهم می‌کند.

قابلیت ارتقای ماشین‌ها نامحدود نیست بنابراین با رسیدن به سطح محدودیت تنها راهکار قابل استفاده توزیع حساب‌ها روی بیش از یک وسیله است. به این ترتیب برای هر حساب کاربری بیشتر از یک ماشین وجود خواهد داشت که به درخواست‌ها پاسخ می‌دهد.

در ایمیل سرور Axigen، در صورت تکمیل ظرفیت راهکار پیام‌رسانی، می‌توان برای افزایش ظرفیت ماشین‌های بیشتری را اضافه کرد.

با توجه به اینکه Axigen یک راهکار مخصوص ابر است و محدودیت‌های کمتری دارد، می‌توانید با این راهکار زیرساختی بهینه و معماری نرم‌افزاری مناسبی تهیه کنید که متناسب با نیاز شما افزایش مقیاس یابد.

 

2. قابلیت اطمینان

قابلیت اطمینان یکی از الزامات مهم سرورهای ایمیل است چون قطعاً چنین سرورهایی باید همیشه در دسترس و فعال باشند. Axigen به‌گونه‌ای طراحی شده تا قابلیت جابجایی و پردازش امن ایمیل‌ها و تحویل به موقع آنها را داشته باشد.

 

نظر مشتریان Axigen درباره این راهکار

 • پشتیبانی عالی

خدمات پشتیبانی Axigen جزو خدمات کم نظیر در این حوزه است. این سرویس به صورت شبانه‌روزی و با انواع زبان‌ها از مشتریان پشتیبانی می‌کند. پشتیبانی این راهکار شامل دسترسی رایگان به وصله‌های امنیتی و به روزرسانی‌ها است.

تیم پشتیبانی بی‌نظیر و حرفه‌ای Axigen در اسرع وقت به مشکلات، خطاها، درخواست‌ها و پیشنهادات رسیدگی می‌کند. وجود چنین پشتیبانی کاملاً ضروری است چون در صورت وقوع مشکل، ممکن است پیامدهای جبران‌ناپذیری برای مشتریان به بار آورد. ایمیل جزو سرویس‌های مهمی است که همواره باید در دسترس باشد.

بردلی سیلورمن

مدیر ارشد عملیات در VentraIP Australia

 

 • مدیریت بی‌نظیر سیستم

Axigen با یک داشبورد مدیریتی قابل درک ارایه شده که تقریباً همه حتی افراد ناآشنا با زبان کدنویسی می‌توانند با استفاده از آن ایمیل سرور را پیکربندی کنند. همچنین در مقایسه با سایر راهکارها که باید از طریق خط فرمان پیکربندی و تنظیم شوند، رابط کاربری این راهکار به مدیران کمک می‌کند تا زمان تنظیم و پیکربندی را کمتر کنند (چون می‌توانید پیکربندی‌ها را از سروری به سرور دیگر کپی کنید) و از بروز خطا در پیکربندی پیشگیری کنند.

از طرفی Axigen با یک API مخصوص برای پیکربندی ارایه می‌شود. CLI به صورت یک سرویس TCP با سوکتی اختصاصی عرضه می‌شود که می‌توان با استفاده از برنامه‌های کاربردی Telnet و Netcat به آن دسترسی داشت و قابلیت‌هایی همچون امکان اتوماسیون خودکار کارهای مدیریتی با استفاده از اسکریپت و انجام کارهای پیکربندی ساده را فراهم می‌کند.

لایه API CLI مبتنی بر PHP یا پایتون است و مدیر سیستم می‌تواند آن را به نحو لازم برنامه‌نویسی کنند و کارهایی مثل تنظیم حساب‌ها، دامنه‌ها، فهرست ایمیل و پیکربندی پارامترهای سرور را به راحتی انجام دهد. همچنین برای راحت‌تر شدن هر چه بیشتر کار، اسکریپت‌های اتوماسیون هم برای مدیریت و تنظیم در اختیار مدیران قرار می‌گیرد.

 

منبع: axigen

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

14 − 11 =